Prowadź, czytaj i komentuj
relacje sportowe

Jak prowadzić relację?

Dołożyliśmy starań, aby prowadzenie relacji sportowych w Komentarium było możliwie łatwe i intuicyjne, warto jednak poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami działania systemu.

Po założeniu relacji link do zaplanowanej przez Ciebie relacji pojawi się na stronie, jednak sama relacja będzie dostępna do prowadzenia dopiero na 60 minut przed rozpoczęciem meczu. Od tego momentu będziesz mógł dodać składy drużyn oraz dodawać kolejne wpisy w ramach relacji.

Formularz dodawania wpisów składa się z kilku części. Oprócz obowiązkowego pola na sam wpis masz też do dyspozycji pola "Zawodnik", "Minuta" i "Ikonki", które są nieobowiązkowe.

Jeśli chcesz we wpisie użyć ikony kartki, gola lub zmiany wystarczy, że zaznaczysz odpowiednią ikonkę, a po dodaniu pojawi się ona na jego początku.

Jeśli chcesz, żeby na liście zawodników, którą podałeś w składach drużyn widoczne były ikony goli, zmian i kartek, w polu "Zawodnik" wpisz nazwisko odpowiedniego zawodnika (lub zawodników jeśli to zmiana), podaj minutę zdarzenia, następnie wybierz odpowiednią ikonę i wówczas oprócz nowego wpisu w relacji - odpowiednie zmiany pojawią się również na liście zawodników.

Jeśli nie wypełnisz pola "Minuta" (np. gdy dodajesz wpis przed rozpoczęciem spotkania, w przerwie, lub po meczu) to wpis pojawi się jako pierwszy w kolejności na liście. Z kolei jeśli je wypełnisz, to wpis pokaże się chronologicznie względem innych wpisów z podaną minutą. Wydarzenia z doliczonych czasów gry możesz oznaczać z użyciem plusa, np. podanie we wpisie minuty 45+2, spowoduje, że pojawi się on przed wpisami z 46. minuty.

Osobną ikonką jest ikonka gwizdka. Poprzez jej zaznaczenie informujesz system o zakończeniu aktualnej części spotkania, dzięki czemu w relacji oraz w innych miejscach strony pojawią się cząstkowe wyniki prowadzonego spotkania.

Jak edytować wpisy w relacji? Jeśli się pomyliłeś, bądź chcesz usunąć niepotrzebny wpis, wystarczy, że najedziesz na wpis, a w jego prawym górnym rogu pojawią się odpowiednie ikony. Wyedytowanie lub usunięcie wpisu, w którym były użyte ikony (w tym gwizdek) spowoduje anulowanie ich działania. Pamiętaj jednak, że wpisy możesz edytować lub usuwać tylko przez 10 minut od ich dodania!

Po zakończeniu spotkania i dodaniu ostatnich wpisów nie zapomnij zakończyć również relacji - link do tego znajdziesz na szarym pasku nad relacją, obok linku do pobrania kodu widgeta, edycji oraz usunięcia relacji.

Jeśli coś wciąż pozostaje dla Ciebie niejasne popatrz do działu Pytania i odpowiedzi zadaj pytanie na forum lub napisz do administracji przez formularz kontaktowy.

Partner serwisu

Alcosurfing

Komentarze

[niezalogowany]: Brawooooooooooooo

21.09.2019, 17:53

[niezalogowany]: Brawo UNIA

21.09.2019, 17:53

[niezalogowany]: Brawo

21.09.2019, 17:53

Partner serwisu

Alcosurfing